סוגי הלוואות

 

הלוואה שפיצר  

סגנון ההלוואה המקובל ביותר בישראל. במסלול הלוואה שפיצר משולמים מדי חודש חלק מהריבית וחלק מהקרן . ככל שמתקרב מועד תום החזר ההלוואת שפיצר גדל חלק הקרן בהחזר וקטן חלק הריבית. ניתן לשלב החזר הלוואה בשיטת שפיצר על ידי דחיית תשלומי ההלוואה כאשר בתקופת הדחייה ( תקופת הגרייס ) משולמת הריבית ההלוואה בסגנון של הלוואה בלון .

הלוואת בלון 

הלוואת בלון נקראת גם הלוואת גרייס או הלוואת BULET בהלוואה זו מחזירים מדי חודש רק את הריבית על סכום ההלוואה. בתום תקופת ההלוואה מחזירים את את סכום הקרן של ההלוואה.  נחשבת פתרון מעולה להלוואות גישור .

סרטון הסבר בנושא סוגי הלוואות

סוגי הלוואות לתכנון הלוואה

בחירת סוג הלוואה או יותר נכון סוגי הלוואות כאשר נדרש להרכיב תיק הלוואות , הוא המפתח להוזלת ההלוואה ומתן אפשרות לבניית צתזרים החזר שהעסק או שהלקוח יכול לעמוד בו ומצד שני מקטין את עלות ההלוואה למינימום האפשרי. לדוגמא  נקח את ישראל ישראלי. הוא עומד לקבל סכום כסף של כ 150,000צי שנה אך ממעוניין לרכוש כיום רכב בעלות של 150,000 ש"ח . במקרה שלו נבדוק את סוגי הלוואות העומדות לרשותו ונבחר בהלוואה המתאימה ביותר , משולב בתקופת גרייס , תקופת ביניים בה ניתן לשלם את הריבית על ההלוואה ואז כאשר מגיע הכסף, לשלם את את הקרן לפרוע את ההלוואה בבת אחת.

משכנתא אופטימלית  |  משכנתא | איתור כספים

מאמרים | חישוב פיצויים  | אתר הפנסיה האובייקטיבי

חמש סיבות טובות לבצע תכנון פיננסי לחץ כאן

חיפוש באתר MAX אתר האשראי של ישראל

חפש: