תכנון הלוואה

מי לא מכיר את הביטוי 'זמן זה כסף ' או באנגלית time is money וגם הביטוי ' ידיד נאמן ככסף מזומן' מוצא ביטוי כאשר תכנון הלוואה מאפשר לחסוך המון כסף בהחזר. 

מסתבר תכנון הלוואה הוא מפתח להוזלת עלות הכסף. פעמים רבות אנו נוטלים את ההלוואה הראשונה שנקראת בדרכנו וזו יכולה להיות יותר יקרה מאוד. כעת נתיג מספר חלופות לבניית הלוואה חכמה 


 

כמה עולה הלוואה  ?  עלות הריבית שאנו משלמים , מעל תשלומי קרן ההלוואה מייצגים את עלות ההלוואה. כאשר אנו מבצעים תכנון הלוואה המטרה היא להשיג 3 מטרות עיקריות :

  1. בניית הלוואה שההחזרים בגינה לא יחנקו את האשראי השוטף
  2. תכנון הלוואה בתקופת החזר קצרה בהתחשב באפשרות הלקוח

תכנון הלוואה כמה עולה הלוואה

כמה עולה כסף ?  הנה דוגמא פשוטה : משה לקח הלוואה לרכישת רכב . עלות הרכב הנה 70,000 אלף שקלים ומתוכה נטל משה הלוואה של 60,000 שקלים ב 60 תשלומים. החברה גבתה ממנו ריבית של 6.5% צמודה לפריים. בסך הכל שלם 60 תשלומים של 1015 שקלים שהם 61,000 שקלים בסך הכל. אז כמה עולה הכסף , במקרה הזה 11,000 שקלים לחמש עלות הכסף.

תכנון הלוואה איך מוזילים את עלות ההלוואה

כאשר יועץ הלוואות מבצע תכנון פיננסי הוא מבצע סקר מקורות של הלקוח ותכנון הוצאות והכנסות על מהת לבדוק מה יכולת ההחזר החודשית של הלקוח. את הנתונים הוא מציג בטבלת השוואה הכוללת את מקורות מהם יכול הלקוח לקבל הלוואות ומה מחיר ההלוואה בכל גוף.

ליועת ההלוואות שמבצע תכנון הלוואה יש ידע כיצד לגייס הלוואות זולות עם תשלום ריבית מינימלי. למרבית האנשים קיימים מקורות לקבלת הלוואה ותפקידו של יועץ ההלוואות הוא לבנות תקי הלוואה זול ונח ללקוח.

היכן ניתן לקבל הלוואות זולות

  1. הלוואות מקופות גמל וקרנות השתלמות – לקוחות המחזיקים בקופות גמל וקרנות השתלמות זכאים לקבלת הלוואה על חשבון החיסכוןץ הלוואה זו ניתנת להחזר חודשי עד לכיסוי מלא של ההלוואה או להלוואה בה משלמים בכל חודש רק את הריבית החודשית.
  2. הלוואות מביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה אפשריות גם הן אך הן , לרוב , יקרות ביחס להלוואות מקופות גמל.
  3. הלוואה ללא ריבית -קיימים מספר גופים המעניקים הלוואות ללא ריבית במדינת ישראל. מומלץ לכל אדם הנוטל הלוואה לבדוק את זוכות לקבלת הלוואה ללא ריבית. לפרטים נוספים אודות הלוואה ללא ריבית לחץ כאן.
  4. הלוואות מעודפות מבנק – מעת לעת הבנקים יוצאים במבצעי הלוואות ללקוחות מועדפים. לקוח מועדף הוא כזה שקשור לרוב למקום עבודה הוא למועדון צרכנות. כיום שוק האשראי הצרכני מתנהל כמו שוק אמיתי וביכולתו של הלקוח להמקח עם הבנק על שיעור הריבית על ההלוואה.

ולסיום נחזור למשה. תכנון הלוואה למשה יכול לחסוך לו לפחות מחצית מתשלום הריבית על ההלוואה. הקדשת תשומת לב וסקר שוק הם אלו שעושים את ההבדל בין קניה חכמה להלוואה יקרה.

 איתור כספים | החזרי מס הכנסה |  בדיקת פוליסות  | תכנון הוצאות והכנסות |  תכנון פיננסי | חשבון רדום